חדשות אשדוד

מבצע בדיקת תפילין ומזוזות במועצה הדתית

צילום: המועצה הדתית אשדוד

בימים אלו, עד ערב ראש השנה תשפ"א מתקיימת כמידי שנה מבצע בדיקת תפילין ומזוזות בחינם לתושבי אשדוד ע"י המועצה הדתית. למרות התפשטות נגיף הקורונה וצמצום שעות העבודה בקבלת קהל, מבצע בדיקת התפילין והמזוזות בעיצומו, ניתן להגיע כל יום לבניין המועצה ולמסור את התפילין והמזוזות לבדיקה במשרדי המועצה הדתית אצל הרב חיים בן חמו אשר נמצא בקומה ג' בין השעות: 12:00 – 9:00. לגבי העלות: בדיקת מזוזות ותיקונם ללא תשלום, ואילו פתיחת התפילין, בדיקתם וסגירתם בעלות כוללת של 100 ש"ח מחיר מסובסד.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הציג לרב הראשי רבי חיים פינטו את נתוני הבדיקות של התפילין והמזוזות שנבדקו עד עתה, למרות שעדיין נמצאים בשבוע הראשון, כבר הגיעו מזוזות פסולים לאחר שחזרו ממכוני הבדיקה שעברו בדיקה ידנית וגם בדיקה ממוחשבת. הרב פינטו התייחס למבצע ואמר: "אני משבח את ראש המועצה הרב עובדיה דהן שבזכות ההתעוררות למבצע הבדיקות, הוא מציל משפחות רבים שיניחו תפילין כהלכה ושיהיו מזוזות כשרים קבועות בפתחי הבתים".

הרב חיים בן חמו המְרַכֵּז את כל בדיקות תפילין והמזוזות במועצה הדתית, מגלה כי אכן ישנה התעוררות בקרב ציבור התושבים על הצורך בבדיקת מזוזות ותפילין ולמרות המצב, כל יום מגיעים לכאן תושבים מכל אזורי העיר עם תפילין או מזוזות לבדיקה.
עוד ציין, כי לאחר תוצאות הבדיקה המגיעים למועצה הדתית, אנו שומעים על מקרים ועדויות קשות על פסולים חמורים שנתגלו בתפילין או במזוזות.

הרב בן חמו סיפר על אחד המקרים הבולטים שנתקל בהם: "לא מזמן קיבלנו תפילין מהבדיקה ומילה שלמה הייתה חסרה, וכמו כן אותה מילה כפולה, יוצא שאותו אדם לא הניח תפילין עד לאותו יום. וכן מזוזות שהיו כתובים על נייר או כתב שכמעט ואינו קריא". "מקרים כואבים אלו" אומר הרב דהן, "מצטרפים מידי שנה בימים אלו לשולחן המועצה וזאת בעקבות המבצע החשוב של בדיקת תפילין ומזווזות, הציבור אכן צריך להתעורר שלא יהיה מצב שלא הניח תפילין או שאין בבית מזוזה".

הרב חיים בן-חמו פונה שוב לציבור: "כשניגשים לרכוש תפילין או מזוזות לבדוק היטב ממי קונים ואם אכן יש את האישור ממכון הלכתי מוסמך לכך, ויפה שעה אחת קודם וינצל מברכות לבטלה ומקיום מצוות תפילין ומזוזה".

במועצה הדתית מבקשים להתריע כי מי שהתגלו על בתי התפילין שלו, מבחוץ, סימני התנפחות או קילוף בצבע – ראוי שיבדוק את התפילין, משום שאלו סימנים "מחשידים", המעידים או על רטיבות או על עמידה ממושכת בתנאי חום ושמש קיצוניים, שיכולים להשפיע גם על הפרשיות. כך גם מי שירש תפילין, חייב בבדיקה, וכן מי שתפיליו לא היו בשימוש יומיומי זמן רב, קיים חשש למצבם של הפרשיות.

יצויין עוד כי גם מי שלא הספיק למסור לבדיקה עד ערב ראש השנה, ישנה אפשרות להעביר לבדיקה אף בשאר ימות השנה, יומיים בכל חודש, את המועד המדוייק ניתן לברר במשרדי המועצה הדתית.

כתבות דומות

החלה התקנת המחיצות בין הנהגים לנוסעים באוטובוסים

צוות האתר

הכירו את הרכב החשמלי הראשון של עיריית אשדוד

צוות האתר

כוננות קורונה: כך נערכת עיריית אשדוד לפתיחת שנת הלימודים

צוות האתר