בריאות ורפואה

מספר שיא של דגימות לקורונה בישראל

צילום: דוברות מד"א

במהלך הגל השני ונוכח נתוני ההדבקה – מגדיל מד"א את מערך הבדיקות לבקשת משרד הבריאות, פיקוד העורף וקופות החולים וערוך לבצע עשרות אלפי דגימות לקורונה בכל יום. אתמול (א') דגמו החובשים והפראמדיקים של מד"א 21,444 בני אדם ברחבי הארץ, וזאת ללא הדגימות שנעשות בקופות ובבתי החולים.

הפרויקטים המרכזים בהם מד"א מרחיב את דגימות הקורונה הם "מגן אבות ואימהות" של משרד הבריאות, במתחמי ההיבדק וסע ברחבי הארץ הפועלים בסיוע ובשיתוף פיקוד העורף ולבקשת משרד הבריאות וקופות החולים וכן יבוצעו דגימות רבות של תלמידי הישיבות, אשר חוזרים ללמוד מחופשת בין הזמנים. בנוסף לכך, ממשיך מד"א לבצע דגימות לנגיף קורונה גם בבתי המבודדים והחולים.

במקביל, ממשיך הארגון בכוננות והיערכות מבצעית מלאה לאירועים ביטחוניים בדרום ובצפון הארץ ובטיפול באירועי השגרה.

מתחילת משבר הקורונה (24.2) ועד אמש (23.8), דגמו צוותי מד"א 997,914 בני אדם – מתוכם 509,406 במסגרת "פרויקט מגן אבות ואימהות" ובמוסדות ו-271,649 במתחמי היבדק וסע ברחבי הארץ.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ארגון מגן דוד אדום ממשיך לעמוד בחזית המאבק הלאומי בנגיף הקורונה ופועל מסביב לשעון על מנת להרחיב את מערך הבדיקות יחד עם ארבעת קופות החולים ופיקוד העורף, לשמור על כוננות מלאה ולהעניק לציבור הישראלי את המענה הטוב, המקצועי והמהיר ביותר בשעת חירום ובעת מצוקה. שיתוף הפעולה המבורך עם משרד הבריאות, פיקוד העורף וקופות החולים ימשך לטובת בריאות אזרחי מדינת ישראל".

כתבות דומות

מכבי טבעי פותחת לראשונה שלוחה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד

צוות האתר

עליה חדה של 51% במקרי הטביעה: מתחילת עונת הרחצה 34 בני אדם טבעו למוות

צוות האתר

פרויקט "האמבולנס החכם" של מגן דוד אדום יוצא לדרך

צוות האתר